Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

L’oreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 5.837 kez okundu.

Tam adı Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan ve saçlarında dorelik yani turunculuk istemeyen sarışınlar için tam bir mucize!

Eğer sarışınsanız mutlaka mor şampuanı duymuşsunuzdur eğer duymadıysanız çok yakında mor şampuanlar hakkında aşırı ayrıntılı bir yazımız geliyor. Edit: Mor şampuanlar hakkında hem rehber olabilecek hem de en iyi mor şampuanları listelediğimiz yazımızı okumak için:

Kısaca bahsetmek gerekirse; mor şampuanın içinde adından da anlaşıldığı gibi mor pigmentli bu pigmentler çiğ sarı olan veya turuncu olan saçınızla birleşince rengi nötrlüyor. Renk skalasında turuncu rengin tam zıttı mor renktir bu yüzden ikisi birbirini nötrler, bu da çiğ sarı olan veya turuncu olan rengi güzel, soğuk ve çok daha doğal görünen hafif küllü/grimsi bir sarıya çeviriyor.

Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Bu kadar uygun fiyatlı bir ürünün etkisinin bu kadar çok olacağını düşünmemiştim ama gerçekten çok kısa sürede özellikle saçları kurutmadan (çünkü çoğu mor şampuanın sorunu bu saçları kurutuyorlar.) sarı saçları güzelce tonladı. Kullanma sıklığı ve saçta bekletme süresi herkese göre değişir çünkü her sarışının saçı aynı tonda değil. Bu yüzden saçınızın arkalarda kalan bir kısmına şampuanı uygulayın ve 5 dakika, 10 dk veya 15 dakika bekletin bu süreyi saçınızda ne kadar turunculuk varsa ona göre seçin bir diğer faktör de saçlarınızın ne kadar soğuk bir renge tonlanmasını istediğiniz.

voor – öncesi, na – sonrası

Saçlarınızda köpürttükten sonra saçlarınız aynı normal şampuanda olduğu gibi durulayın ve bitti! Ton farkını hemen ilk kullanımdan sonra görüyorsunuz. Haftada 2 kere veya saçlarınızda tekrar turuncu yansımalar görene kadar bekleyin. Normal şampuan kullanır gibi mor şampuan kullanmak saçlarınızdaki gümüş yansımaları mor rengine çevirebilir.

Uygun fiyatlı, oldukça etkili ve çok güzel kokulu bir şampuan, saçlarındaki turuncu yansımalardan şikayetçi herkes mutlaka kullanmalı, dakikasını ve kullanım sıklığını mutlaka deneme yanılma yöntemiyle bulmalısınız çünkü herkeste farklı oluyor.

Loreal elseve mor şampuan gratis veya watsons gibi kozmetik marketlerde veya direkt süper marketlerde de bulabilirsiniz. Ulaşılması aşırı kolay ve uygun fiyatlı bir mor şampuan.

Mor Şampuan Koyu Saça Uygulanır mı?

Kesinlikle kullanılmaz denilemez ama etkisini sarı ve belli bir seviyenin üzerinde açılmış saçlarda gördüğünüz kadar etkisini göremezsiniz. Yine de saçlarınız eğer kumralsa ve kızıl/turuncu yansımaları varsa bunları daha soğuk renk göstermek istiyorsanız kesinlikle işe yarayacaktır. Mor şampuan saçlardaki özellikle sıcak tonları nötrlemek yani tonlamak için var.

En güzel sonucu ama kesinlikle sarı/platin veya gri saçlarda görürsünüz. Her saç farklı bir tonda olduğu için her saçta farklı sonuç verecektir.

Elseve Mor Şampuan Yorumları

Çoğunluk bu şampuanı oldukça başarılı bulmuş gibi, loreal mor şampuan kullananlar işe yaradığını söylüyor.

Loreal Elseve Mor Şampuan Kullananlar

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sally Smets (@smetssally)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Karminisanje (@karminisanjee)’in paylaştığı bir gönderi ()

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6