Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Aydınlatıcılar (highlighter) Hakkında Her Şey — Strobing nedir?

4 dk okuma süresi

Bugün 1, toplam 1.380 kez okundu.

Uzun bir zamandır moda hep contour’du ve hala öyle hatta uzun bir zaman da devam edecek ama bazılarımız sıkılmadık mı? Cildimizin aydınlık görünmesi, güzel ve sağlıklı şekilde parlamasını istemez misiniz?

Strobing Nedir?

Aslında strobing bir teknik ve onu bir çoğunuz biliyorsunuz ve kısmen kullanıyorsunuz, aydınlatıcılardan bahsediyorum. Highlighter. Strobing makyajınızdan contour’u ve bronzer’ı çıkartıp highlighterınızla çılgınca eğlenebilmenizi sağlıyor. Yüzünüzdeki hatları aydınlatıcıyla öne çıkartmak kısaca. Asıl olayı yüzünüzdeki yüksek yerlere yani doğal ışığın vurduğu yerlere, highlighter uygulayıp daha da yüksek, daha da baskın görünmesini sağlamak. Makyaj bitiminde cildinizin dewy denilen sağlıklı ışıltılı bitişe kavuşmasını sağlamak.

Başkalarının aydınlatıcı uyguladığı yerlere uygulamak size göre olmayabilir, herkesin yüz şekli ve hatları farklı, en güzeli her gün farklı yerlere uygulayıp kendinizin görmesi eminiz hem eğlenecek hem de çok beğendiğiniz bir görünüm elde edeceksiniz sonucunda. Gün ışığına çıkıp ışığın vurduğu yüzünüzün yüksek yerlerine uygulamayla başlayabilirsiniz.

Strobing Nasıl Yapılır?

  • Aydınlatıcı etkili bir makyaj bazını temiz cildinize uygulayın. Bu cildinizde makyajınızın uzun süre kalmasını yardım edeceği gibi, aydınlatıcı etkisiyle şimdiden cildinizin sağlıklı parlamasını sağlayacak.
  • Fondöteninizi uygulayın, hafif,kesinlikle aşırı kapatıcı olmayan ve mat olmayan bir fondöten seçmenizi öneririm. Olduğunca doğal bir görünüm olması için ıslak sünger tekniğiyle uygulayabilirsiniz.
  • Sırada strobing! En sevdiğiniz aydınlatıcınızı (highlighter) alın. Yüzünüzün yüksek yerlerini, elmacık kemiklerinizin üstü, burun ucunuz, dudaklarınızın üstü, alnınız, kaş kavislerinizin altına ve göz pınarlarınıza uygulayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturup başka yerlere de uygulayabilirsiniz. Kesinlikle sınır yok, isterseniz 2 kat bile aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Likit/krem aydınlatıcınızı pudra aydınlatıcıyla sabitleyip hem uzun süre bozulmadan kalmasını hem de yüzünüzün daha çok parlamasını sağlayabilirsiniz.

En İyi Aydınlatıcılar/Highlighter

Hem uygun fiyatlı beğendiğimiz aydınlatıcıları hem de en beğendiğimiz aydınlatıcıları önereceğiz burada hadi başlayalım;

Benefit Watt’s Up! Aydınlatıcı

Doğal ve güzel görünen bir aydınlatıcı, kalem şeklinde olması ayrı bir kolaylık hemen uygulayıp ardından da arkasındaki aplikatör ile dağıtabilirsiniz. Parmaklarınızı da kullanabilirsiniz ancak fiyatı biraz pahalı gelebilir ama kendisinin uzunca bir süre size yeteceğini düşününce değiyor o paraya. Kalıcılık konusunda da sıkıntı yaşatabilir eğer sabitleyici sprey kullanmıyorsanız.

Nars Illuminator Copacabana

Aşırı pigmentli, gümüş ışıltılı ama arada pembe bir alt tonu var gibi değişik güzel bir rengi var. Açık tenli insanlar için tam uygun. ‘Islak görünüm’ makyajlarını seviyorsanız kullanmanız gereken aydınlatıcı tam olarak bu.

The Balm Manizer Aydınlatıcı

3 farklı renkteki bu pudra yapılı aydınlatıcı, uygun fiyatıyla gönülleri çalıyor. Aydınlatıcı için en güzeli Mary Lou. Aydınlatma işini çok iyi yapıyor ancak içinde az da olsa sim bulunuyor.

Pastel Moon Light Likit Aydınlatıcı

Bu listenin en uygun fiyatlı ürünü. Pastel’in bu ürününü daha çok Benefit High Beam ürününe muadil olarak gösterilmesiyle tanıyoruz. İçinde sim bulunan ama iyi bir dağıtma işlemiyle çok güzel görünebilen bir ürün. Pembe alt tonu aşırı pembe gözükmüyor daha çok metalik bir rengi var.

Essence Soo Glow Aydınlatıcı

Yapısı çok güzel olan bir aydınlatıcı, 2 rengi mevcut birisi daha metalik dururken diğerinde hafif pembelik var ama her ikisi de güzel görünüyor. Metalik olanın adı; look on the bright side. Pembe olanının adı ise; Bright up your life.

Nars Albatross Aydınlatıcı

Pudra yapıdaki en sevdiğimiz aydınlatıcı, çok doğal bir bitiş sağlıyor, sanki hiç bir şey sürmemişsiniz ama cildiniz çok sağlıklı o yüzden parlıyormuş gibi. simli bir görüntüsü yok.

Strobing için kullanılan highlighter hangi makyaj fırçasıyla cilde uygulanır?

Kullanacağınız ürün krem ise, veya kalem ürünlerdense en iyisi parmaklarınızı kullanmak, parmaklarınızın ısısıyla ürün daha iyi cildinizle karışacaktır. Pudra tarzdaki aydınlatıcıları da fan fırçası denilen başlığı baya geniş olan resimdeki gibi bir fırçayla uygulayabilirsiniz. Gerçekten hafif ve güzel bir aydınlık bırakıyorlar diğer fırçalara göre.  Resimdeki fırça Sigma F41.

Aydınlatıcı fondötenden önce mi sürülür?

Hayır. Eğer aydınlatıcı etkili bir makyaj bazı kullanıyorsanız onu sürebilirsiniz ancak aydınlatıcı ürünler, highlighterlar mutlaka fondötenden sonra uygulanmalıdır aksi halde fondöteninizin kapatıcılığından dolayı aydınlatıcı pek görünmeyecektir.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6