Makyaj ve güzellik ile ilgili her şey!

Saç Tipinize Göre En İyi Fırça & Tarak Seçimi

3 dk okuma süresi

Bugün 0, toplam 2.650 kez okundu.

Saç bakımında en önemli noktalardan birisi de saç fırçaları! Saç tipimize ve istediğimiz stile göre saç fırçasını doğru seçmek size zamandan kazandırıp, saçlarınızın da sağlıklı olmasını sağlayabilir. Bu doğru saç fırçası seçme rehberi de sizin için, kendinize göre olan doğru fırçayı bulmak için hemen tıklayın.

Saçlarınız uzun, kısa, dalgalı, kıvırcık veya düz olabilir. Saçlarınızı nasıl taramalısınız bunu biliyor musunuz veya hangi fırçayı kullandığınızı önemsiyor musunuz? Pek çok insan önemsemiyor ama saçlarınızdaki kırıklar ve cansızlık gibi bazı can sıkıcı sorunlar doğru fırça seçememekten kaynaklanıyor olabilir.

Oval Fırça

Islak saçlarda kullanmamanız gereken bir fırça ama bir çok insan ıslak saçlarda bu ve bunun gibi fırçalar kullanıyor. Kuru saçlarınızdaki dolaşıklıkları açma konusunda iyi iş çıkartıyor. Uzun saç için nasıl saç fırçası kullanılmalı diye düşünüyorsanız bu fırça cevabınız, uzun saçlar kısa olanlara oranla daha çabuk dolaşabiliyor. Uzun saçlarınız için aşağıdaki seriden bir ürün kullanıp daha da parlak güzel ve yumuşak saçlara ulaşabilirsiniz;

Fön Fırçası

Bu tarzdaki fırçalar kahkül veya perçeminizi şekillendirmek için kullanılmamalı, yapılan hatalardan birisi de bu çünkü bu kalın fön fırçası saçınıza hareket vermek için kullanılıyor, kahküllerinizde kullandığınızda çok yukarıda ve çok bombeli bir şekil verebiliyor.

Fön Fırçası Nasıl Olmalı?

  • Saçlarınıza nasıl bir şekil vermek istediğinizi belirleyin.
  • Büyük hareketli saçlar için büyük fön fırçalarını, daha küçük hareketli saçlar için daha küçük fön fırçalarını seçebilirsiniz.
  • Genelde büyük fön fırçaları kullanımı daha kolaydır.
  • Büyük fön fırçalarıyla saçınıza hacim de verebilirsiniz.
  • Fön fırçanızın dişlerinin düzgün olması da önemli

Seramik Fön Fırçası

Saçları düzleştirmek için kesinlikle en iyi fırça bu seramik fön fırçaları, seramik yapıları sayesinde sıcaklığı tutuyorlar ve diğer fırçalara oranla çok daha kısa sürede saçlarınıza fön çekebiliyorsunuz. Kırılmaya meyilli ve ince telli saçlara sahipseniz bu fırça pek önerilmiyor, çünkü sıcağı tutuyor, saçlarınız ince ise kısa sürede alması gerekenden fazla sıcaklık alıp kırılabilir. En iyi fön fırçası

Kare Saç Fırçası

Her şeyden önce şunu demek istiyorum ne kadar kalitelisini alırsanız alın, tarağın dişlerindeki toplar düşüyor. Ucunda top olmayanlarından bulursanız daha iyi olur. Islak saçlardaki dolaşıklıkları açmak için harikadır. Saça stil vermekte kullanılmıyor. Düz ince saçlar nasıl taranmalı saçlardaki dolaşıklıkları açmaya saç uçlarınızdan başlayıp sonra diplere doğru çıkıp, en son komple taradığınızda çok güzel hiç dolaşığı olmayan düz (saçlarınızın yapısına bağlı ama dalgalı saçlıysanız dalgalarınız biraz daha açıldığını/düzleştiğini göreceksiniz.) saçlar elde ediyorsunuz. İnce telli saçlar için tarak seçimi zor ama bu fırça saç taramak için gayet iyi, fön/şekillendirme etkisi yok ancak ince telli saçlar her durumda ısıdan daha çok etkileneceği için normal fön fırçası kullanabilirler.

Yarım Fırça

Bu fırçalar tam yuvarlak değil, yarım yuvarlaklar, bu da küt saçlılar veya kısa saçlılar için kendisini harika bir tarak yapıyor. Yarım yuvarlak olmasıyla başınızın doğal kavislerini takip edebiliyorsunuz, kısa saçlıların pek sevmediği saç uçlarının dışa dönük kalması durumunu bu fırça ortadan kaldırıyor. Taramada veya saçınızı şekillendirme/fön çekmekte kullanabilirsiniz. Kahkülleri şekillendirme için de harika işler başaran bir fırça tipidir. Uzun saçlarda bu etkileri göstermez ama.

Evde Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? - Tırnak Bakımı
Bu Yazıyı Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
@makyaj_mag
TAKİP EDİN
instagram share 1 instagram share 2 instagram share 3 instagram share 4 instagram share 5 instagram share 6